Spirulina – Názory na chýbajúce upozornenia

[Total: 0    Average: 0/5]

Spirulina – Názory na chýbajúce upozornenia

Čo je Spirulina?

spirulina1 300x200 Spirulina  Názory na chýbajúce upozornenia

Spirulina pod vodou

Spirulina je zelená-modrá špirálovitá riasa. Zraje sa v teplom, alkalickom, soľnom vodnom prostredí, ktoré je smrteľné pre iné organizmy. Drsné podmienky robia z Spirulina hygienicky čistú rastlinu. Výživové a liečivé výhody tejto rastliny sú známe už stovky rokov. Veľmi rozvinuté kultúry boli dobre známe. V dávnych časoch bol Spirulina používaný Aztékmi, ako aj čadskými jazerami v Afrike, ktoré obývali údolie. Bolo to aj hlavné jedlo mayského ľudu v Mexiku.

Ako Spirulina funguje?

garcinia cambogia na odchudzanie Spirulina  Názory na chýbajúce upozorneniaNeobvyklé zloženie Spirulina ju už desaťročia používa na prevenciu a liečbu mnohých chorôb. Spočiatku bola potvrdená účinnosť kontroly infekcie, od osýpok po chrípku a HIV. Vysoký obsah minerálov Spirulina deakidifikuje telo tým, že obnoví rovnováhu medzi kyselinou a zásadou. Okrem toho rastlina detoxikuje telo z ťažkých kovov a iných toxínov. U ľudí, ktorí užívali Spirulina, sa pozoroval pokles hladiny zlého cholesterolu pri súčasnom náraste jeho pozitívnej frakcie. Spirulina má hematopoetické vlastnosti, pretože stimuluje kostnú dreň a tak produkuje bielych aj červených krviniek. Keďže obsahuje ľahko asimilované železo, má pozitívny vplyv na tvorbu hemoglobínu, ktorý je nevyhnutný pre prenos kyslíka do tela.

uprawa spiruliny 300x200 Spirulina  Názory na chýbajúce upozornenia

Spirulina

Spirulina je zdroj železa vo forme ľahko asimilovanej telom, rovnako ako draslík, vápnik, síra a jód. Dodáva tiež stopové prvky, mangán, zinok a kremík. Obsahuje veľmi vzácnu kyselinu gama-linolovú (GLA), v prírode iba v potrave pre ženy a v niektorých rastlinných olejoch, napr .: „GLA“, „GLA“, „GLA“, „GLA“ a „GLA“. Vo večernej prstence alebo v oleji z boráku sú kyselina linolová, vitamín B12, železo, RNA a kyselina DNA, silné Antioxidanty, zelený chlorofyl, modré farbivo, fytocytíny a viac ako pätnásť karotenoidov vrátane najznámejšieho ß-karoténu, Spirulina je 10 krát viac ako v mrkve. Sú to iba vybrané zložky, ktoré majú vplyv na telo.

spirulina do spożycia 300x241 Spirulina  Názory na chýbajúce upozornenia

Spirulina na konzumáciu

Spirulina obsahuje toľko živín, ktoré sa nedajú porovnávať s inými rastlinami. Spirulina je jednou z rias, ktoré prirodzene obsahujú veľké množstvo zlúčenín nevyhnutných pre regeneráciu a rast buniek. Obsahujú veľké množstvá bielkovín (asi 60-70%), čo z nich robí výborný prírastok k vegetariánskym pokrmom. Je potrebné pamätať na to, že nedostatok proteínov vedie k inhibícii rastu organizmu, inhibícii jeho fyzického a intelektuálneho vývoja a následne k znižovaniu imunity organizmu. Rasy obsahujú takmer celý balík vitamínov a živín. Obsahujú takmer všetky vitamíny B vrátane vitamínu B12, beta-karoténu, zeaxantínu, vitamínu C, E a K.

READ  Money Amulet Cena, názory, Kde kúpiť

Vysoký obsah cenných živín robí riasy odporúčané pre všetkých ľudí, ktorí chcú mať dlhodobý zdravotný a aktívny život.

Obsah vysokokvalitných prísad odporúča konzumovať Spirulina ako Spirulina tablety, doplnok rias a obohacovať stravu v každej forme zdravého výživy počas období mimoriadnej fyzickej alebo duševnej námahy. Osobitne odporúčané sú doplnky obsahujúce Spirulina u ľudí po ťažkých ochoreniach na zníženie kyslosti tela, aj keď by mali byť základnou zložkou každej stravy.

750x100 Spirulina  Názory na chýbajúce upozornenia

Použitie Spirulina:

 • hypotyreóza ;
 • anémia – prevencia a liečba anémie spôsobenej nedostatkom železa, rôzne formy malígnej anémie vrátane rakoviny krvi (leukémia)
 • mäso bez diéty
 • čistenie čriev a rekonštrukcia gastrointestinálnej mikroflóry, chronických črevných ochorení, prevencia rakoviny hrubého čreva;
 • čistenie a detoxikácia tela z ťažkých kovov a iných toxínov vrátane rádioaktívnych látok;
 • spirulina proszek 300x225 Spirulina  Názory na chýbajúce upozornenia

  Spirulina prášok

  riasy sú dôležitou súčasťou dekontaminačnej stravy;

 • chudnutie – znižuje chuť do jedla pri poskytovaní živín (1 g Spirulina je 1 kg rôznych druhov zeleniny z hľadiska výživy!)
 • prevenciu a liečbu rakoviny ďalšiu profylaxiu po rakovine;
  infekcie ;
 • sínusitída, rinitída, kašeľ – Spirulina vychádza z tela;
 • vredy žalúdka a dvanástnika, vredy dolných končatín;
 • kožné choroby;
 • zápaly v pohlavných orgánoch;
 • prevencia kardiovaskulárnych ochorení, najmä hypertenzia a ateroskleróza.

Odporúčané prípravy sú Spirulina Max a Ocean21. Sú odporúčané najmä pre vegetariánov, Allergy trpiacich a ľudí trpiacich chronickými prechladnutiami.

Zaujímavosti – viete, že Spirulina:

 • obsahuje 2300% viac železa ako špenát?
 • 3900% viac beta-karoténu ako karoten?
 • 375% viac bielkovín ako tofu?
 • 300% vápnika ako mlieka?
Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 351 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*