Montignacova diéta

[Total: 0    Average: 0/5]

Montignacova diéta

dieta montignaca Montignacova diéta

Tvorca tejto stravy uviedol, že je dôležitejšie kontrolovať množstvo uhľohydrátov v strave a nie obmedziť veľkosť jedál ani ich výhrevnosť. Použitie tejto diéty umožňuje priemerné Weight Loss asi 1-2 kg za týždeň.

Všeobecné zásady stravovania

Autor stravy je Michel Montignac, Francúz, ktorý nesúhlasí s úmyslom počítať kalórie. Verí, že prírastok hmotnosti nie je spôsobený príliš veľa kalórií, ale nesprávnou voľbou potravín v strave.

Diéta, ktorú vyvinula, je založená na znížení produkcie s vysokým GI a spotrebe iba výrobkov s nízkym GI. Produkty s vysokým IG spôsobujú zvýšenie hladín glukózy v krvi a následne aj zvýšenie hladiny inzulínu.

Koleso sa uzavrie, inzulín znižuje hladinu glukózy v krvi a opäť máme hlad. Produkty s nízkym GI regulujú hladinu glukózy v krvi tým, že znižujú hladinu inzulínu v krvi po jedle. Týmto spôsobom je ľahšie kontrolovať, koľko potravín budete jesť a akú málo energie uchováva vaše telo.

Sacharidy s vysokým obsahom GI sú sladkosti, ľahký chlieb, zemiaky, biela ryža, pivo, sladené čistené obilniny. Banány a sušené ovocie by sa tiež mali vyhnúť.

Na druhej strane nízky glykemický index je charakteristický pre produkty ako nečistené obilniny, celozrnná ryža, celozrnné cestoviny, odstredené mlieko, chudé ryby a mäso, strukoviny, zelená zelenina, paprika, paradajky, cukety, ako aj ovocie: broskyne, marhule, pomaranče, grapefruity.

Treba tiež pripomenúť, že nasýtené mastné kyseliny sa ťažšie spaľujú a zároveň majú väčšiu tendenciu hromadiť sa vo forme tukových tkanív. Preto stojí za náhradu masla, tučných studených mäsa a mäsa s rybami a olivovým olejom.

Montignacove zásady stravovania, ktoré by ste si mali byť vedomí, sú

 • 3 jedlá denne: 2 sacharidy (raňajky a večera) a 1 tučné jedlo denne (obed)
 • po jedle s uhľohydrátom musíte urobiť 3-hodinovú prestávku a po tučnom jedle potrebujete 4-hodinovú prestávku
 • je najlepšie jesť ovocie na prázdny žalúdok.

Montignacova strava sa delí na dve fázy:

 • Fáza Ije čas Weight Loss. Trvá to v závislosti od počtu kilogramov, ktoré chcete rozdeliť. Sacharidy s IG nepresahujúcou 35 sa spotrebúvajú. Môžete jesť chudé bielkovinové produkty, ako sú ryby a hydina, a pulzy.
 • Fáza IIje čas potrebný na udržanie zníženej telesnej hmotnosti. Mala by trvať až do konca života. Pri výbere sacharidov stále dodržiavame IG a vyberáme tie, ktoré majú IG maximálne 50.

Výhody stravy

 • Nie je potrebné počítať kalórie.
 • Jednoduché rozdelenie na dobré (ryby, olivový olej a iné rastlinné oleje) a zlé tuky (maslo, masť, masové klobásy a mäso).
 • Myšlienka glykemického indexu je odôvodnená vo vedeckom výskume, najmä u ľudí s poruchami metabolizmu uhľohydrátov (cukrovka, intolerancia glukózy).

Zmeny stravy

 • Zákaz kombinácie uhľohydrátov a tukových produktov, na rozdiel od všeobecne uznávaných zásad, že každé jedlo by malo obsahovať všetky potrebné živiny (bielkoviny, tuky a sacharidy).
 • Diéta pre disciplinovaných ľudí, pretože IG sťažuje výber produktov.

Príklad ponuky

1. fáza diéty

 • Raňajky: misku na chrumkavé mlieko, bezkofeínovú kávu
 • Večera: grilovaný losos s cuketou a baklažánom, biely kapustový šalát, prírodný jogurt, zelený čaj
 • Večera: paradajkový a mozzarellový šalát s olivovým olejom, čaj Pu-erh

Fáza II diéty

 • Raňajky: chlieb s chudou hydinou šunkou, niekoľkými reďkovkami, paradajkami, káva bez kofeínu s mliekom.
 • Večera: ryža basmati, morčacie prsia dusené brokolicou a pórkom, zelený čaj
 • Večera: losos pečený v rúre, citrónový, celozrnný šalát s prírodným jogurtom a vlašskými orechmi, Herbal Tea
Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 280 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*