Meridia – názory na pilulky na zníženie sibutramínu

[Total: 0    Average: 0/5]

Meridia – názory na pilulky na zníženie sibutramínu

Sibutramín (Meridia) je organická chemická zlúčenina, ktorá sa používa ako liečivo, t.j. inhibuje chuť k obezite. Funguje tým, že zabraňuje spätnému vychytávaniu norepinefrínu, serotonínu, dopamínu. Zvyšuje pocit sýtosti po jedle a tiež zvyšuje výdavky na energiu, pravdepodobne ovplyvňuje zvýšenie termogenézy. To vedie k Weight Loss až do 25 kg za mesiac.

Ako účinkuje sibutramín (Meridia)?

Účinok lieku je účinok metabolitov. Sibutramín a jeho metabolity nemajú žiadne cholinolytické alebo antihistaminické účinky a sú charakterizované nízkou afinitou k receptorom serotonínu, adrenergného, dopamínového, benzodiazepínového a glutamovej kyseliny. Nemá však žiadny inhibičný účinok na MAO. Ak sa podáva perorálne, absorbuje sa veľmi rýchlo, pri súčasnej konzumácii jedla a absorpcia sa spomaľuje. S účinnosťou prvého prechodu pečeňou sa metabolizuje v prítomnosti izoenzýmu cytochrómu P-450 (3A4) na farmakologicky aktívne metabolity (demetylované deriváty M-1 a M-2), ktoré sú inaktivované hydroxyláciou a konjugáciou na neaktívne M-5 a M-6. Čas, po ktorom sibutramín dosiahne svoju maximálnu koncentráciu v krvi (tmax) je 1,2 hodiny, tmax aktívnych metabolitov je 3 hodiny.
Sibutramín viaže 97% na sérové proteíny, M-1 a M-2 94% na metabolity.
Do 4 dní po užití lieku sa dosiahnu stacionárne koncentrácie metabolitov a sú dvojnásobne vyššie ako v prípade jednej dávky. Liek sa vylučuje z tela močom vo forme neaktívnych metabolitov.
Liečivo sa užíva po konzultácii s lekárom, jeho použitie bez toho, aby mohlo viesť k vážnym komplikáciám, dokonca aj tým, ktoré ohrozujú život a zdravie.

História a dostupnosť spoločnosti Meridia na trhu

Meridia, dostupná vo forme sibutramínového chlorovodíka, bola zavedená v roku 1997, čím sa z trhu odstránili staršie lieky s podobnými účinkami, ktoré mali mnoho nepriaznivých účinkov.

READ  Herbigast - názory na metódu žalúdočných ochorení

21. 01. V roku 2010 sa odporúčalo pozastaviť predaj liekov obsahujúcich sibutramín. Toto bolo spojené so štúdiami SCOUT, ktoré preukázali, že užívanie týchto liekov zvyšuje riziko infarktu myokardu, mozgovej príhody, zástavy srdca alebo smrti z kardiovaskulárnych príčin u pacientov starších ako 54 rokov, ktorí sú zaťažení kardiovaskulárnymi ochoreniami, cukrovkou 2. typu. Zvýšenie rizika bolo spôsobené hlavne frekvenciou infarktu alebo mozgovej príhody, ktorá nevedla k smrti. Tiež sa odporúča, aby osoby užívajúce sibutramín konzultovali s lekárom.

Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 351 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*