Mám schudnúť?

[Total: 0    Average: 0/5]

Mám schudnúť?

Pred rozhodnutím o vašej strave skontrolujte, či ju naozaj potrebujete. Skontrolujte, aký je problém a či chudnutie nebude mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie.

Základnou otázkou je, či stratíte len niekoľko libier alebo či BMI už naznačuje obezitu. Kalkulátor BMI vám pomôže určiť váš problém. V závislosti od výsledku plánujte podľa potreby ďalšie opatrenia. Pozrite sa na informácie o zdravom stravovaní.

Ak chcete, aby sa vaše chudnutie liečby úspech, prečítajte si rady psychológ. Najdôležitejšou vecou je správna motivácia. Užitočné tipy sú dietetické rady, ktoré vám povedia, ako zmeniť vašu výživu, aby ste dosiahli očakávanú Weight Loss. Kľúčom k úspechu je však predovšetkým vytrvalosť.

Ako môžem ohodnotiť svoj index hmotnosti?

Index telesnej hmotnosti (BMI) sa môže vypočítať vydelením hmotnosti v kilogramoch výškou v metroch na štvorcový (kg / m2).

Napríklad BMI 60 kg osoby s výškou 160 cm je: 60 / 1,62 = 23,4 kg / m2.
Interpretácia výsledku je nasledovná:

  • 18,5-25 kg / m2 je hmotnosť tela v štandarde.
  • 25 – 30 kg / m2 s nadváhou

hodnota indikátora nad 30 kg / m2 indikuje obezitu.

Skontrolujte obvod pása – musí to byť?

Epidemiologické štúdie ukazujú, že najdôležitejším faktorom je posúdenie rozloženia tukových tkanív, čo je faktor určujúci hodnotenie rizika ochorení spojených s obezitou.

Abdominálna obezita, nahromadenie tuku v bruchu, je najviac škodlivé pre zdravie. Tento typ obezity zvyšuje riziko porúch metabolizmu sacharidov, t.j. inzulínovej rezistencie, hyperinzulinémie, diabetu typu II, ako aj kardiovaskulárnych ochorení a aterosklerózy.

Tukové tkanivo nie je len rezervou energie, odhaduje sa, že uvoľňuje takzvané „mastné tkanivo“. prozápalové cytokíny, ktoré sú zodpovedné za vaskulárne komplikácie pri diabetes typu II.

Najlepším ukazovateľom brušného tuku je obvod pásu. Mala by byť menšia ako 80 cm pre ženy a 94 cm pre mužov. Obvod pása sa meria v strede medzi spodným okrajom rebier a horným okrajom hrebeňa bedier.

Pomer pasu a tela

Ďalším ukazovateľom na posúdenie rozloženia tuku v tele je index pasu / bradavky. Vypočíta sa, ak BMI je väčší ako 25. Tento indikátor sa nazýva WHR od pomeru pása k bedra.

WHR sa vypočíta vydelením obvodu pása obvodom bokov. U žien s obezitou brucha hovoríme, keď je výsledok rovný alebo väčší ako 0,8, u mužov, keď je výsledok väčší alebo rovný 1.
Ak je WHR nižšia u žien ako 0,8 a nižšia u mužov ako 1, potom sa berie do úvahy obezita s baculárnym karcinómom.
Obvod bokov sa meria na úrovni lopatky väčšieho stehna.

Obsah vody a tuku v tele

Voda je asi 60% hmoty tela. Je dôležitá pre správne fungovanie tela. Reguluje telesnú teplotu a je tiež potrebná na udržanie správneho objemu a krvného tlaku. Je zodpovedný za prepravu dôležitých látok a zúčastňuje sa na odstraňovaní toxínov z tela. Približne 2 litre tekutiny by sa mali opiť denne.

Množstvo tukového tkaniva u žien má byť na úrovni 25 až 30% a u mužov na úrovni 18 až 24%. Zníženie tejto úrovne nie je vôbec výhodné. Tukové tkanivo je energetický materiál, ale tiež sa podieľa na metabolických premenách a chráni a udržuje vnútorné orgány v správnej polohe.

Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 280 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*