L-karnitín – názory na chudnutie vlastnosti

[Total: 0    Average: 0/5]

L-karnitín – názory na chudnutie vlastnosti

Čo je L-karnitín?

l karnityna plus olimp labs 300x200 L karnitín  názory na chudnutie vlastnosti

l-karnitín plus laboratóriá Olympus

L-karnitín je prirodzene sa vyskytujúci a dôležitý živin v procese premeny energie. Prepravuje tuky do mitochondrií, bežne známych ako bunkové pece. To je miesto, kde sa energia získava z mastných kyselín. Bez L-karnitínu sa mastné kyseliny nemôžu pohybovať. Preto je nevyhnutné, aby sa energia dodávala do orgánov dole srdca, svalov a pečene. L-karnitín hrá dôležitú úlohu v tele nasledujúcimi spôsobmi: ………………………………………….. ………………………………………….. ..

 • výroba energie z tukov,
 • Poskytnutie vytrvalosti pre konkurenčných športovcov,
 • podpora regenerácie po školení,
 • dodanie energie srdcu a imunitným bunkám,
 • zabrániť predčasnej únavě počas tréningu.

Kde sa L-karnitín vyskytuje v ľudskom tele?

Telo má asi 20 až 25 g L-karnitínu. Bunky a orgány s vysokou energetickou náročnosťou vyžadujú vysokú koncentráciu L-karnitínu, pretože bez nej nie sú schopné správne fungovať. Telo môže produkovať malé množstvá, ale na to sa musí stať prekurzory – lyzín a metionia a kofaktory – revitus. C, B3, B6 a železa. Nedostatočné hladiny jednej z týchto zložiek obmedzujú schopnosť tela produkovať L-karnitín.

Kde je L-karnitín v našom jedle?

l karnityna w mega kapsułkach 144x300 L karnitín  názory na chudnutie vlastnosti

l-karnitínu v mega kapsule

L-karnitín je prítomný v strave. Červené mäso je bohaté na L-karnitín. Jeho menšie množstvá obsahujú ryby, hydinu a mlieko. Deti berú L-karnitín z materského mlieka. Rastlinné produkty obsahujú minimálne množstvo L-karnitínu. V priemere sa denne konzumuje 100 až 300 mg L-karnitínu.

Výskyt l-karnitínu v potravinách:

 • Hra, hovädzie mäso 100-220 mg / 100 g
 • Bravčové mäso, králičie mäso 20-30 mg / 100 g
 • Hydina 6-30 mg / 100 g
 • Ryby 6 až 20 mg / 100 g
 • Klobása 1 – 20 mg / 100 g
 • Mlieko, syry, mliečne výrobky 1-10 mg / 100 g
 • Huby 1-5 mg / 100 g
 • Ovocie, zelenina, orechy 0-1 mg / 100 g

Kto by mal používať L-karnitín?

L-karnitín je nevyhnutný najmä v časoch zvýšeného cvičenia a stresu. Vďaka svojim účinkom na zdravie sa mnohí ľudia dostanú na doplnky, ktoré ich obsahujú: ..

 • vysoko výkonných športovcov, ľudí, ktorí športujú ako hobby,
 • ľudia chudnutie,
 • tehotné alebo dojčiace ženy,
 • starší ľudia,
 • vegetariáni a ľudia, ktorí jedia veľmi málo mäsa,
 • osoby, ktoré si želajú zachovať alebo zlepšiť svoj zdravotný stav.

Aké sú výhody L-karnitínu pre športovcov?

l karnityna shot 300x237 L karnitín  názory na chudnutie vlastnosti

l-karnitín

Existuje dostatok vedeckých dôkazov, že doplnky L-karnitínu majú priaznivý účinok na športovcov a aktívnych ľudí. Je to hlavne o zvyšovaní vytrvalosti, ktorá je spojená s oneskorením pocitu únavy, telo sa tiež regeneruje rýchlejšie. Okrem toho športovci, ktorí používajú L-karnitín, pozorovali nižšie množstvo voľných radikálov, znížili poškodenie tkaniva a znížili kyslosť svalov po tréningu. L-karnitín tiež urýchľuje spaľovanie tukov, znižuje rozklad aminokyselín a stimuluje syntézu bielkovín, čo pomáha vytvárať tukovú telesnú hmotu. Dá sa povedať, že L-karnitín poskytuje telu nejaký druh tréningu. Zvyšuje spokojnosť počas fyzickej aktivity a rýchlejšie sa môžete dostať aj do vyššej intenzity tréningu.

Je L-karnitín považovaný za dopingový prostriedok?

L-karnitín nemá štatút dopingového činidla, a preto nie je na žiadnom zo zoznamov dopingových látok. Je to veľmi prirodzená živina, ktorá sa nachádza v jedle aj v ľudskom tele. Podporuje však športovcov v momentoch zvýšeného úsilia. L-karnitín používali najlepší športovci olympijských hier v roku 1980 a mnohí športovci stále robia.

Môže L-karnitín pomôcť schudnúť?

l karnityna w płynie 222x300 L karnitín  názory na chudnutie vlastnosti

kvapalný l-karnitín

L-karnitín, vďaka svojmu pôsobeniu v tele, môže byť dlhodobým prostriedkom na chudnutie. Treba však poznamenať, že použitie samotného L-karnitínu neznižuje váhu. Výskum ukázal, že použitie L-karnitínu v kombinácii s diétou zníženou kalóriou, ako aj zavedenie fyzickej aktivity pomáhajú dosiahnuť optimálnu hmotnosť. Pretože zrýchľuje proces spaľovania tukov, ak sa spotrebuje spolu s nimi, zaisťuje, že sú spálené a nezhromažďujú sa v tele vo forme tukových tkanív. L-karnitín môže tiež znížiť krvné tuky. Okrem toho štúdie na zvieratách ukázali, že L-karnitín môže zmierniť pocit hladu, čo znižuje množstvo konzumovaných potravín.

Aká je úloha L-karnitínu v srdci?

Srdce funguje neustále a je najdôležitejším orgánom. Až 70% energie potrebnej na jeho prácu sa získava z mastných kyselín. Z tohto dôvodu srdce obsahuje vysoké hladiny L-karnitínu. Nemôže to však vyrábať samostatne, a preto závisí od dodávania tejto zložky krvou. Štúdie potvrdili priaznivé účinky L-karnitínu na srdcové choroby, najmä pri arytmiách a ložiskách tuku. Táto látka pomáha udržiavať srdce v dobrom stave.

Môže sa L-karnitín používať počas tehotenstva a počas dojčenia?

Dopyt po L-karnitínu sa zvyšuje počas tehotenstva a dojčenia. Toto nemôže zabezpečiť tradičná strava. Významné zníženie hladiny L-karnitínu v tele je možné pozorovať už v 12. týždni tehotenstva. Preto je vhodné túto látku doplniť.

Prečo je pre starších ľudí ťažké konzumovať dostatok L-karnitínu?

l karnityna trec nutrition 182x300 L karnitín  názory na chudnutie vlastnosti

l-karnitín prechádza výživou

Schopnosť tela tvoriť L-karnitín klesá s vekom. Okrem toho starší ľudia znižujú spotrebu mäsa, čo vedie k zníženiu spotreby L-karnitínu. S vekom tiež spomaľuje metabolizmus tukov, čo má za následok ich akumuláciu. Bielkoviny tvoriace bielkoviny rozkladajú, čo znižuje svalovú hmotu. Poskytovanie L-karnitínu do tela môže stimulovať spaľovanie tukov, preto je vhodné pre starších ľudí doplniť túto látku, pretože vám umožní udržať silu a vitalitu dlhšie.

Môže sa vyskytnúť nedostatok L-karnitínu u vegetariánov?

Vegetariánska strava obsahuje nízku hladinu L-karnitínu a v strave je niekoľko prekurzorov, ktoré vaše telo potrebuje na to, aby ho vyrobilo samo. Preto vegetariáni znižujú hladinu L-karnitínu a to sa prejavuje rýchlejšou únavou, zníženou účinnosťou. Carnipure L-karnitín sa získa fermentáciou a nie je extrahovaný z mäsa, takže je ideálny pre vegetariánov.

Ako užívať L-karnitín?

L-karnitín sa má užívať ráno, v čase obeda alebo popoludní. Ľudia, ktorí praktizujú šport, by ich mali mať asi 30 – 60 minút pred plánovaným cvičením. Nie je vhodné používať túto látku pred spaním alebo vôbec, pretože môže stimulovať telo a spôsobiť nespavosť. L-karnitín sa používa v dávkach 500 až 1000 mg počas alebo po jedle.
L-karnitín Carnipure je vo vode rozpustná látka, takže prebytočná voda sa vylučuje obličkami.

L-karnitín má najlepší účinok v kombinácii s vytrvalostným tréningom!

Má L-karnitín vedľajšie účinky?

L-karnitín je látka, ktorá sa vyskytuje v našom tele a je preto bezpečná na konzumáciu. Môže byť dlhodobo používaný bez obáv o vedľajšie účinky. Bezpečné dávky pre ľudí sú 2 g denne.

Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 280 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*