Chlorella – názory na morské riasy pre Weight Loss

[Total: 0    Average: 0/5]

Chlorella – názory na morské riasy pre Weight Loss

Chlorella – čo to je?

chlorella pod wodą 259x300 Chlorella  názory na morské riasy pre Weight LossChlorella je zelená, sladká jednobunková riasa. Okrem rastlinných živín obsahuje aj kofaktory v správnom pomere, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie. W.
Chlorella je jedným z eukaryotov z biologického hľadiska, riasy a komplexnej rastliny s bunkovým jadrom. Nemožno ho porovnávať alebo zamieňať s Spirulina alebo modro-zelenými riasami, pretože sú precariány a patria do biologickej skupiny, ktorá zahŕňa aj baktérie.

Chlorella je dobre preskúmaný „zelený produkt“, čo potvrdili mnohé publikované štúdie. Mnohé z týchto štúdií obsahujú vyhlásenie o jeho zdravotných vlastnostiach. Hlavnými indikáciami sú imunologické vlastnosti a schopnosť detoxikovať telo zo škodlivých toxínov. Podľa vedcov je to rastlina s najvyšším obsahom chlorofylu.

Výstavba chlorelly

chlorella algi 300x196 Chlorella  názory na morské riasy pre Weight Loss

chlorella rias

Externá bunková stena chlorelly je veľmi tvrdá, môže sa viazať na ťažké kovy, pesticídy, toxíny a potom ich odstrániť z tela. Avšak takáto tvrdá bunková stena je veľkým problémom, pretože gastrointestinálny trakt ju nedokáže rozložiť, čo môže spôsobiť žalúdočné problémy. Preto väčšina chlorelly jednoducho prechádza cez gastrointestinálny trakt a potom sa vylučuje z neho. To zabraňuje telu absorbovať a asimilovať prospešné zložky, ktoré obsahuje vo svojich bunkách. Účinky chlorelly na zdravie sú teda drasticky znížené. Aby sa tomu zabránilo, vyvinul sa špeciálny výrobný postup, pri ktorom sú bunkové steny rozbité a zachovávajú sa všetky zdravotné vlastnosti Chlorelly. Absorpcia chlorelly organizmom sa tak zvýši na 80%.

750x100 Chlorella  názory na morské riasy pre Weight Loss

Látky prítomné v chlorelle

Stojí za zmienku, že Chlorella obsahuje významné množstvá bielkovín vrátane 8 esenciálnych aminokyselín. Obsahuje tiež veľké množstvo vitamínov, minerálov a chlorofylu. Je obzvlášť bohatý na vitamín A, ktorý je prítomný vo forme beta-karoténu. Bola zistená vysoká koncentrácia chlorofylu, nukleových kyselín, aminokyselín, enzýmov, vitamínov a minerálov.

READ  MaxLift - názor na revolučné sérum proti vráskam

Bola zistená vysoká koncentrácia chlorofylu, nukleových kyselín, aminokyselín, enzýmov, vitamínov a minerálov.

Ako účinkuje chlorella?

 • chlorella 300x194 Chlorella  názory na morské riasy pre Weight LossChlorella detoxikuje telo z toxínov: olova, ortuti, kadmia, arzénu, pesticídov, insekticídov a polychlórovaných bifenylov.
 • Chlorella stimuluje imunitný systém. Ukázalo sa, že chlorella stimuluje produkciu interferónov. Stimulujú aktivitu makrofágov, čím podporujú imunitu.
 • Chlorella pomáha liečiť rany.
 • Chlorella je účinná pri pankreatitíde, purpure (krvácanie zubov a pohyblivé zuby) a predmenštruačný syndróm.
 • Chlorella môže tiež pomôcť pri hepatotoxicite, prevencii konzumácie alkoholu, intestinálnej otravy, zápche a vírusových infekcií, vredov a kožných ochorení, alergií, artritídy, vaskulárnych kvasiniek, zvýšených hladín cholesterolu, vysokého krvného tlaku, srdcových problémov, cukrovky, syndrómu Epstein-Barr , chronická únava, choroby súvisiace s kvasinkami Candida.

Ako chlorella detoxikuje telo?

Chlorella má detoxikačné vlastnosti vďaka svojej bunkovej stene a tiež jej obsahu buniek. Špeciálna štruktúra bunkovej steny priťahuje a viaže škodlivé látky, ako sú ťažké kovy a pesticídy, čím zabraňuje ich penetrácii do tela. Chlorella má najvyššiu koncentráciu chlorofylu vo všetkých ostatných známych potravinových produktoch. Je tiež bohatým zdrojom beta-karoténu a zinku, ktoré sú dôležité pri prevencii oslabenia imunitného systému.

Ako posilňuje chlorella imunitný systém?

V imunitnom systéme existujú tri typy obranných buniek:

 • Lymfocyty B – boj proti baktériám
 • T lymfocyty – boj proti vírusom a nádorom
 • Makrofágy – odolné voči nádorom, cudzorodým proteínom a chemikáliám

garcinia cambogia na odchudzanie Chlorella  názory na morské riasy pre Weight LossMakrofágy sú veľké bunky, ktoré obklopujú a trávia látky, ktoré sú pre telo mimozemské. Avšak ich počet je obmedzený av dôsledku toho je ich schopnosť odstrániť škodlivé látky z krvného obehu obmedzená. Interferón je prirodzená sekrécia, ktorá stimuluje makrofágy. Chlorella stimuluje T lymfocyty a makrofágy zvýšením hladiny interferónu a tým zvyšuje schopnosť organizmu bojovať proti cudzím telám, ako sú baktérie, vírusy, cudzie proteíny alebo chemické látky. Účinok chlorelly na imunitný systém a jeho protirakovinové vlastnosti môžu byť tiež spôsobené jeho vysokým obsahom chlorofylu a prírodného beta-karoténu (60%).

READ  dietonus - názor o tom, ako klesnúť kilogram

Nedávne štúdie ukázali, že chlorofyl je protirakovinová látka.

Chlorofyl a chlorofylín

chlorella uprawa 300x200 Chlorella  názory na morské riasy pre Weight Loss

pestovanie chlorelly

Chlorofyl sa podobá na hemoglobín, pričom rozdiel je v tom, že horčík je hlavnou zložkou chlorofylu a hlavnou zložkou hemoglobínu je železo. Chlorofylín je syntetická forma chlorofylu. Vedci dávajú prednosť chlorofylínu kvôli jeho väčšej stabilite počas výskumu, čo bolo dosiahnuté nahradením atómov horčíka inými kovmi.

Štúdia z roku 1994, v ktorej sa potkanov podával chlorofyl a chlorofylín, ukázala, že tieto látky znižujú absorpciu karcinogénov, ktoré sa vyskytujú v salámoch, grilovaných a údených produktoch.

V publikácii z roku 1995 sa zamerala na vzťah medzi rakovinou prsníka a čreva a stravou bohatou na mäso a chudobným vláknom. Vedci zistili, že chlorofylín znižuje výskyt rakoviny prsníka u myší. Jej účinnosť ako chemopreventívne činidlo pri konzumácii spolu s karcinogénom bola tiež zvýraznená. Zistilo sa, že chlorofylín je rovnako účinný, keď jeho koncentrácia zodpovedá koncentrácii chlorofylu 70-80%.

Chlorella regenerácia

chlorella proszek 300x257 Chlorella  názory na morské riasy pre Weight Loss

chlorella prášok

Chlorofyl je látka, ktorá môže urýchliť hojenie rán. Je tiež užitočný pri chorobách tráviaceho systému, ako je zápal alebo zvýšená permeabilita čriev. Má tiež antibakteriálne vlastnosti.

Ako môže chlorella pomôcť neutralizovať zápach?
Chlorofyl, rastlina bohatá na chlorofyl, sa často používa na zníženie alebo odstránenie pachov v ústach. Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam sa používa v prípade porúch bakteriálnej flóry, keď vzniknú nepríjemné plyny, keď sa jedlo rozkladá v črevách nežiaducimi baktériami.

Ďalšie použitie chlorelly

Chlorella je jedným z najotočnejších potravín. Aj keď neobsahuje toľko bielkovín a beta-karoténu ako Spirulina, obsahuje viac chlorofylu a dvakrát toľko nukleovej kyseliny. Vysoký obsah nukleových kyselín umožňuje Chlorellovi urýchliť regeneráciu a hojenie poškodených tkanív, aj keď sa používajú zvonku, vďaka rastovému faktoru chlorelly. Rastový faktor tiež posilňuje imunitu stimuláciou aktivity T lymfocytov, Beta buniek, ktoré chránia pred vírusmi, baktériami a inými mikroorganizmami. Tento faktor urýchľuje rast detí.

READ  Spirulina - Názory na chýbajúce upozornenia

Použitie doplnkov chlorelly – znalecké posudky

Produkty Chlorella sú najbezpečnejšie kúpiť v lekárňach. Základnou otázkou je, či prípravok obsahuje chlorellu, ktorej bunkové steny boli roztrhané. Toto by malo byť uvedené na štítku. Mnohé z dostupných prípravkov obsahujú chlorellu s intaktnými bunkovými stenami, čo, ako vieme, znamená, že nemá účinok, ktorý by sme očakávali. Čo je tiež dôležité, čo je obsah chlorofylu. Minimálna dávka je 500 mg, z čoho 10 mg by malo byť chlorofyl. Prípravok sa má uchovávať v tmavom sklenom obale.

Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 351 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*