Cambridgeská strava

[Total:    Average: /5]

Cambridgeská strava

dieta cambridge Cambridgeská strava

Cambridgeská diéta je založená na hodnotách dodávok energie od 1500 do 800 alebo ešte menších. Diéta obsahuje všetky živiny: bielkoviny, malé množstvo sacharidov a tukov, vitamíny a minerály v množstve, ktoré vyžaduje telo.

Jedlá sú vo forme priemyselne pripravených, práškových polievok, tyčiniek a nápojov. Počas 3-týždňovej prísnej diéty, po ktorej nasleduje dvojtýždňová zmiešaná strava, kde sú hotové výrobky zmiešané s bežnými jedlami, je Weight Loss približne 3 kg.

Táto strava tiež pomáha znižovať koncentráciu LDL a triglyceridov v krvi, ako aj koncentráciu glukózy a krvného tlaku.

Strava bola vytvorená vedcom z University of Cambridge, ktorý sa už v roku 1960 zaujímal o obezitu. V roku 1968 začal pracovať na vývoji výživových receptúr. Diéta mala mať nasledujúce funkcie: …

 • strata telesnej hmotnosti podobná tej, ktorá bola dosiahnutá pri hladovke, ale bez vedľajších účinkov
 • dostatočné množstvo bielkovín na zabránenie straty telesnej hmotnosti bez tuku
 • znížené množstvo uhľohydrátov, čo spôsobuje ľahkú ketózu a znižuje pocit hladu
 • dostatočné množstvo vitamínov a minerálov na prevenciu výživových nedostatkov.
 • V nadväznosti na štúdiu bola v obéznych klinikách v Londýne a Cambridge podporovaná diéta. Napokon, diéta Cambridge bola uvedená do predaja v Spojenom kráľovstve v roku 1984.

6 stupňov Cambridgeskej diéty

Weight Loss je založená na 6 úrovniach energie. Denná energetická hodnota sa pohybuje od 415 kcal do 1500 kcal. Nasledujúce pravidlá musia byť prísne dodržané.

 • Stupeň 1schéma medzi 416 a 615 kcal kcal sa môže používať iba so súhlasom a pod lekárskym dohľadom lekára. Je určený ľuďom, ktorí potrebujú rýchlu Weight Loss, ale bez kontraindikácií pre zdravie alebo liek. Tento stupeň je založený výlučne na hotových jedlách z diéty Cambridge. Môže byť použitá minimálne 1 týždeň a najviac 3 týždne.
 • Trieda 2zodpovedá 810 kcal / deň. Nesmie trvať dlhšie ako 3 týždne. Okrem 3 diétnych výrobkov Cambridge a veľkého pohára mlieka s 0,5% tuku je povolené jedno bežné jedlo s výhrevnosťou 260 kcal.
 • Stupeň 3– 1000 kcal / deň. Je založená na dvoch stravovacích stravach Cambridge, veľkom pohári mlieka s 0,5% tuku a 2 konvenčných jedlách: raňajky (200 kcal) a obed (400 kcal).
 • Stupeň 4– 1200 kcal / deň. Keď sa spotreba kalórií zvyšuje, počet konvenčných jedál sa zvyšuje na 3: raňajky (200 kcal), druhé raňajky (200 kcal) a obed (400 kcal). Stále by ste mali jesť 3 diétne diéty v Cambridge a 1 veľké pohár mlieka s 0,5% tuku.
 • Stupeň 5je stabilizácia stravy, – 1500 kcal. V tejto fáze sa podáva jedna Cambridská strava plus 0,5 litra mlieka s 0,5% tuku a 4 konvenčné jedlá: 250 kcal raňajky, 300 kcal druhá raňajky, 500 kcal dezertový obed a 100 kcal popoludňajšie jedlo.
 • Stupeň 6je doba udržiavania zníženej telesnej hmotnosti a zodpovedá výhrevnosti vyššej ako 1500 kcal. Aby sa zabránilo účinku, odporúča sa zvýšená telesná aktivita.
READ  Ako schudnúť počas menopauzy?

Počas celej stravy pijete 2 litre tekutiny. Etapy 3 až 5 by mali trvať dva týždne, ale môžu byť predĺžené.

Cambridgeské diéty by sa nemali používať:

 • tehotné ženy a dojčiace matky
 • mladší ako 18 rokov, – mladší ako 18 rokov, – mladší ako 18 rokov, – mladší ako 18 rokov
 • pacientov po infarkte myokardu alebo cievnej mozgovej príhode a osôb, ktoré počas posledných 3 mesiacov prekonali závažný chirurgický zákrok.

Treba mať na pamäti, že takéto ochorenia, ako je zlyhanie obličiek a pečene, schizofrénia, ťažká depresia, anorexia a bulímia, diabetes typu 1, hypertyroidizmus, Cushingov syndróm, porfyria a srdcové ochorenie, sú kontraindikáciami tejto metódy Weight Loss. V prípade mierneho srdca, ochorení obličiek, pankreasu a pečene, diabetu 2. typu, žlčových kameňov, močového traktu a hypertenzie je vždy na lekárovi, aby sa rozhodol, či používa Cambridgeovu stravu alebo nie.

Výhody diéty Cambridge

 • Pripravené polievky, nápoje, koktaily a kaše nevyžadujú žiadne špeciálne zručnosti ani čas na prípravu.
 • Rýchla Weight Loss

Cambridge Mini Diet

 • V dôsledku vývoja ketózy, najmä v strave s najnižšou výhrevnosťou, pocit slabosti a ospalosti, nevoľnosť a vracanie, sa môže objaviť nepríjemný zápach úst.
 • Môže prispieť k zníženiu základného metabolizmu
 • Môže spôsobiť zápchu
 • Cambridge hotové výrobky sú drahé.
Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 474 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*