Atkinsova diéta

[Total: 0    Average: 0/5]

Atkinsova diéta

dieta atkinsa Atkinsova diéta

Atkinsova strava je zlá diéta sacharidov. Vychádza z presvedčenia, že nadváha je výsledkom nadmernej konzumácie sacharidov, a preto sa odporúča znížiť ich v dennej diéte. Ich redukcia má zlepšiť metabolizmus a telo používa tuk ako hlavný zdroj energie.

Znížené množstvo uhľohydrátov je kompenzované zvýšením množstva tuku. To vedie k vzniku ketónov v tele, ktoré znižujú chuť do jedla.

Diéta reguluje metabolizmus sacharidov normalizáciou hladín glukózy a tým znížením produkcie inzulínu.

Atkinsova strava je rozdelená do 4 fáz:

 1. Prvá fázaIndukčná fáza: má trvať minimálne 2 týždne a mala by spustiť Weight Loss. Táto fáza by mala byť predĺžená, ak chcete stratiť viac libier. Ak začnete strácať váhu, odporúča sa konzumovať maximálne 20 g čistých sacharidov denne. Ide o asi 2 poháre varenej zeleniny. Počas tejto fázy sa konzumujú 3 až 5 jedál denne, maximálne 6 hodín medzi jedlami. Každé jedlo by malo obsahovať živočíšne bielkoviny, ale nie je potrebné odstraňovať viditeľný tuk a kožu z mäsa. Masta a všetky druhy rastlinných olejov sú povolené. Neexistujú žiadne kontraindikácie používania sladidiel. Pijte minerálnu vodu a Herbal Teas každý deň. Čaj a kofeín alebo káva bez kofeínu sú tiež povolené v miernom množstve.
 2. Fáza 2Budeme chudnúť, ale pomalšie ako predtým. Množstvo sacharidov sa pohybuje od 25 do 60 g. Zvyčajne začína čistým množstvom 25 g, postupne sa zvyšuje o 5 g za týždeň. Správna rýchlosť Weight Loss sa považuje za približne 1 kg za týždeň. Počas tejto fázy môžete jesť všetky výrobky, ktoré sú povolené vo fáze I, plus orechy, zrná a vybrané ovocie, ako sú bobule, jahody, maliny a melón.
 3. Tretia fázahmotnosť kvapky, ale oveľa pomalšie. Spotreba uhľohydrátov sa upravuje individuálne. Zemiaky, mrkva a strukoviny sa môžu pridávať do stravy. Ovoce povolené v tomto štádiu sú banány, jablká, kivi, slivky, broskyne, mango a čerešne. Približne 1/2 pohárov ovsenej alebo hnedej ryže sa môže pridať ku každodennému jedlu.
 4. Štvrtá fázaJe to podobná fáze 3, ale odporúča sa začať fyzickú aktivitu, najlepšie 30 minút strednej fyzickej aktivity, 5-6-krát za týždeň.

Treba zdôrazniť, že ročné štúdie o účinkoch chudobnej stravy s nízkym obsahom sacharidov ukazujú väčšiu stratu telesnej hmotnosti po troch a šiestich mesiacoch používania chudobnej stravy s uhľohydrátmi. Po rokoch však tieto rozdiely už nie sú dodržané.

Výhody stravy

 • Uspokojivé Weight Loss
 • Varenie kníh na uľahčenie prípravy jedál, starostlivo navrhnutý plán jedla, dokonca aj internetový obchod so špeciálnymi potravinami pod názvom Atkins
 • Jednoduché použitie kvôli zníženej chuti do jedla
 • Umožňuje jesť takéto výrobky, o ktorých obvykle človek žije v strave: slanina, vajcia s majonézou atď.

Zmeny stravy

 • V prvých dňoch sa Weight Loss týka hlavne straty vody.
 • Prechod tela na ketózu, ktorý okrem potláčania chuti do jedla môže tiež spôsobiť bolesti hlavy, slabosť, nepríjemné zápachy úst a zápchu.
 • Predpokladá sa, že asi 150 g uhľohydrátov denne je potrebných pre správne fungovanie nášho tela, čo je oveľa viac ako v strave.
 • Príliš veľa tuku v strave môže viesť k zvýšeniu celkového cholesterolu a LDL frakcie a tým k rozvoju aterosklerózy
 • Nadbytok bielkovín v strave môže viesť k strate vápnika v kostiach.
Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 280 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*