alli – názory na kontroverzný doplnok na hubnutie

[Total: 0    Average: 0/5]

alli – názory na kontroverzný doplnok na hubnutie

Čo je Alli?

Alli je liek obsahujúci účinnú látku nazývanú Orlistat. Produkt sa predáva vo forme tyrkysových kapsúl (60 mg) a bielych odsávacích tabliet (27 mg).

Aký je účel prípravku alla?

Alli je produkt, ktorý podporuje Weight Loss. Prípravok sa používa v kombinácii s nízkokalorickou diétou, pri ktorej sa zníži hladina tuku. Používa sa u dospelých s nadváhou, ktorých BMI sa rovná alebo je vyšší ako 28.

Alli je k dispozícii bez lekárskeho predpisu.

Ako používam allu?

Kapsula Alla alebo sania tablety sa užíva pred, počas, alebo až do jednej hodiny po jedle. Liečivo sa používa trikrát denne. Alla sa nepoužíva v kombinácii s jedlom bez tuku. Tiež sa neprijme, keď sa vzdáme jedla. Tí, ktorí používajú prípravok, by mali tiež zaviesť stravu, pri ktorej 30% denného dopytu po kalóriách pochádza z tukov. Mali by sa konzumovať iba tri hlavné jedlá denne.

Už pred začatím liečby liekom Alla by pacienti mali zaviesť strave a cvičenie. Ak nemáte váhu počas prvých 12 týždňov liečby, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Pravdepodobne sa budete musieť vzdať tejto liečby.

Ako účinkuje Alla?

Alli obsahuje účinnú látku Orlistat. Je to liek, ktorý neovplyvňuje vašu chuť do jedla. Orlistat blokuje gastrointestinálne lipázy, čím blokuje schopnosť tela tráviť tuk v gastrointestinálnom trakte. To znamená, že štvrtina konzumovaných tukov prechádza telom a je vylúčená. Týmto spôsobom telo nepoužíva tento tuk na energiu ani ho neukladá vo forme tukového tkaniva, čo uľahčuje zníženie telesnej hmotnosti.

Ako bola alla testovaná?

Keďže Alli je založená na inej liečbe, ktorá obsahuje rovnakú účinnú látku a je už povolená (Xenical 120 mg), pacienti, ktorí tiež užívali Xenical, sa podieľali na štúdii Alli.

Účinnosť lieku Alla bola hodnotená na základe troch hlavných štúdií. V štúdii, ktorá trvala jeden až dva roky, sa do štúdie zúčastnilo 1353 pacientov s BMI vyššími alebo rovnými 28. V tejto štúdii bol účinok rôznych dávok lieku Alla porovnaný s účinkom placeba. Pacienti sledovali správnu výživu súčasne. Pred dokončením štúdie nikto z lekárov alebo pacientov nevedel, kto užíva čo a kto užíval placebo. Tretia štúdia bola založená na kombinácii dávky placeba a Alli v skupine 391 pacientov s BMI medzi 25 a 28. Tretí prieskum trval 4 mesiace. Všetky štúdie ukázali zníženie telesnej hmotnosti. Hlavným cieľom štúdie bolo tiež preukázať, že nasávacie tablety Alli 27 mg majú rovnaký účinok ako kapsuly Alli 60 mg.

Aké sú výhody použitia Ally v tejto štúdii?

Použitie lieku Alli poskytlo lepšie výsledky ako placebo. V dvoch štúdiách, v ktorých sa zúčastnili pacienti s BMI s 28 alebo viac BMI, pacienti užívajúci Alli Capsule 60 mg znížili svoju hmotnosť o priemernú hodnotu 4,8 kg. V skupine s placebom toto zníženie hmotnosti bolo 2,3 kg.

V štúdii skupiny ľudí s BMI 25 až 28 sa nevyskytla žiadna výrazná Weight Loss.

Štúdie zamerané na rozdiel medzi sacími tabletami a kapsulami nepreukázali také rozdiely. Pacienti z obidvoch skupín vylúčili rovnaké množstvo tuku z čriev.

Aké sú riziká spojené s užívaním lieku Alla?

Väčšinu času môže použitie Ally spôsobiť vedľajšie účinky v gastrointestinálnom trakte. Strava s nízkym obsahom tukov znižuje riziko straty tuku. Spravidla sa vedľajšie účinky vyskytujú v počiatočnej fáze liečby a spontánne vymiznú. Najčastejšími vedľajšími účinkami sú mastné škvrny, plyny so sekréciou, tlak stolice, mastné a olejovité stolice, nafúknutie plynom, mäkké stolice. Úplný zoznam nežiaducich vedľajších účinkov možno nájsť v letáku.

Alli nie je určená pre ľudí, ktorí sú alergickí alebo precitlivelí na liečivá alebo na niektorú z ich ďalších zložiek. Nesmie sa používať u ľudí užívajúcich cyklosporín alebo antikoagulanciá. Neodporúča sa u ľudí s dlhodobým syndrómom malabsorpcie alebo cholestázou. Nie je vhodná pre tehotné alebo dojčiace ženy.

About Paulína Turošíká 394 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*