Ako schudnúť počas menopauzy?

[Total: 0    Average: 0/5]

Ako schudnúť počas menopauzy?

odchudzanie menopauza Ako schudnúť počas menopauzy?

Štúdie potvrdzujú, že menopauza vedie k zvýšeniu množstva tukových tkanív. Ženy vo veku do 50 rokov sú charakterizované hlavne obezitou bedrového kĺbu po menopauze, najčastejšie abdominálnou obezitou.

Toto je všeobecne známy jav a nedostatok vhodného ReAction môže viesť k abdominálnej obezite, ktorá môže viesť k radu komplikácií, ako je inzulínová rezistencia, poruchy lipidov, hypertenzia. Aby ste tomu zabránili, musíte upraviť svoje návyky, zmeniť stravu a dať si viac cvičenia.

S vekom sa spotreba energie a rýchlosť metabolizmu znižujú. To často vedie k zníženiu fyzickej aktivity, ktorá dokonca aj v návykoch zdravého stravovania zvyšuje množstvo telesného tuku.

To však neznamená, že po menopauze nemôžete mať dobrý tvar a siluetu.

Prečo sa ľahšie zvyšuje telesná hmotnosť počas menopauzy?

Prvým faktorom je zmena koncentrácie pohlavných hormónov. Zohrávajú dôležitú úlohu pri správnom fungovaní tela. Ovplyvňujú lipolýzu a lipogenézu, t.j. procesy súvisiace so syntézou tukov a rozkladom. Tieto hormóny tiež regulujú produkciu biologicky účinných látok vylučovaných tukovým tkanivom, t.j. adipokínom: leptínom, adiponektínom angiotenzínom.

Existujú názory, ktoré naznačujú, že v období menopauzy nie sú mechanizmy na kontrolu hypotalamu kontroly množstva konzumovaných potravín neregulované. Aktivita galanínu, ktorá sa podieľa na vychytávaní tuku, sa zvyšuje a aktivita neuropeptidu Y, ktorá je zodpovedná za túžbu požívať sacharidy, sa znižuje. To robí ženy častejšie používať mastné produkty počas menopauzy.

Cvičenie je nevyhnutné!

V priebehu rokov množstvo svalového tkaniva klesá. Ak nezahŕňame viac fyzickej aktivity v našich životoch, straty svalového tkaniva sa nahradia tukovým tkanivom. Je tiež potrebné spomenúť tu, že čím viac prejdete svalovou tkanivou vo vašom tele, tým pomalší bude váš metabolizmus spomaliť. Fyzická aktivita v podstate premieňa metabolizmus hore nohami. Okrem toho fyzická aktivita zabezpečuje kostnú hmotu, ktorá chráni pred osteoporózou.

READ  princess hair - názor na sérum na vypadávanie vlasov

Uistite sa, že máte to, čo máte na tanieri.

Výskum venovaný analýze dietetických preferencií žien nad 40 rokov ukazuje, že uprednostňujú výrobky s bohatými kalóriami. Ich strava je zlá v celozrnných sacharidových výrobkoch, chudé mlieko, ryby, zelenina, ovocie a strukoviny. Najmä tieto sú veľmi dôležité v stravovaní žien v tomto období z dôvodu obsahu fytoestrogénov, ktoré predlžujú mesačný cyklus, zmierňujú príznaky spojené s kvitnutím a môžu znížiť riziko osteoporózy a aterosklerózy.

Dokonca aj malé zmeny umožňujú udržiavať správnu telesnú hmotnosť. Ak je Vaša váha správna, stačí znížiť dennú spotrebu energie o 200 kcal, aby ste zabezpečili, že nedôjde k zvýšeniu telesnej hmotnosti. Na porovnanie, 200 kcal je ekvivalent napr. jeden sladký bar.

Niektoré produkty sú vhodné najmä pre ženy nad 50 rokov:

  • rajčiny, banány, marhule, avokádo – obzvlášť bohaté na draslík na reguláciu krvného tlaku
  • bobule – bohatý zdroj Antioxidantov
  • zelená listová zelenina, ako je špenát, kel, sušola – bohatá na vápnik a vitamín K – ktoré pomáhajú udržiavať správnu mineralizáciu kostí
  • tučné morské ryby: tuniak, makrela, sleď, šprota – výborný zdroj mastných kyselín n-3 PUFA, ktorý má ochranný účinok na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení, zníženie koncentrácie triglyceridov, celkového cholesterolu a LDL cholesterolu v krvnom sére
  • sójové bôby – niektoré štúdie naznačujú, že produkty bohaté na isoflavón, ako sú sójové nápoje a tofu, môžu zmierniť menopauzu; Ak však niekto v rodine má rakovinu prsníka, mal by sa poradiť s lekárom o zámere zavedenia sójových izoflavónov do stravy.
  • karbohydrátové plné mlecie výrobky a ovsené vločky – obsahujú vlákninu, ktorá podobne ako n-3 PUFA mastné kyseliny znižuje koncentráciu celkovej hladiny cholesterolu a LDL cholesterolu a reguluje gastrointestinálny trakt,
  • mlieko, jogurt, kefír, cmar – veľmi dobrý zdroj vápnikov a probiotických baktérií; by mali byť vybrané tukové vedľajšie produkty, najlepšie bez pridania cukru.
READ  Titan Gel - názor na inovatívny gél na zväčšenie penisu

To všetko je možné prežiť

Samotný prístup k problému je dôležitý. Ako sa žena vo všeobecnosti orientuje na menopauzu, je zodpovedná za to, ako menopauza funguje počas tohto obdobia. Ženy, ktoré v priebehu tohto obdobia znižujú zisk, ale zdôrazňujú straty zmien, zvyčajne trpia viac zo všetkých nevýhod. Ženy, ktoré majú vysoký názor na zisk a nízky názor na stratu menopauzy, prechádzajú oveľa hladšie.

Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 351 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*